مقررات وظیفه عمومی

تذکرات مهم مقررات وظیفه کنکور سراسری

19 فوریه 2020 - 14:02 103 بازدید

تذکرات مهم پیرامون مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱- مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در آن، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند. ۲- دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت […]

تذکرات مهم مقررات وظیفه کنکور سراسری
پ
پ

تذکرات مهم پیرامون مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون سراسری سال

۱- مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در آن، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.

۲- دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دایم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.( به جز افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند).

۳- معافیت تحصیلی برای هرمقطع فقط یکبار صادر می شود، بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند. همچنین فارغ التحصیلان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته ، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته نمی باشند و نیز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی ، دندانپزشکی ،داروسازی و دامپزشکی نیستند.

۴- ترخیص سربازان حین خدمت صرفاً جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر مجاز بوده و ترخیص آنان جهت تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نمی باشد.

۵- دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند، در طول تحصیلات دانشگاهی (از دیپلم تا دکتری) فقط یکبار مجاز به انصراف می باشند مشروط به این که در سنوات اولیه تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یک سال سپری نشده باشد.

۶- دانشجویان مقاطع کارشناسی و بالاتر پیوسته که پس از انصراف یا اخراج با اخذ مدرک مقطع پایین تر و بدون رعایت سقف سنوات تحصیلی، فارغ التحصیل شناخته می شوند تا پایان خدمت دوره ضرورت یااخذمعافیت دایم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند . مگر با رعایت تبصره (۱) ماده (۷) آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مشروط به رعایت سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه مقطع فارغ التحصیل شده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر شناخته شوند. (یعنی مقطع کاردانی معدل را حداکثر دو سال و نیم فارغ التحصیل شده باشند)

۷-کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. این افراددرصورت قبولی دردانشگاه و داشتن شرایط ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد.

۸- تمامی پذیرفتگان کنکور سراسری سال ۱۳۹۷ ملزم هستند جهت اخذ مجوز ثبت نام، از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس+۱۰ ) شهرستان محل قبولی دانشگاه نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام نمایند در غیر اینصورت از ادامه تحصیل آنان ممانعت بعمل خواهد آمد.

مشاوره حقوقی

عزیزان و مراجعه کنندگان محترم در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره، تیم نوای اعتماد با بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین حقوقی ، آماده ی ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد؛ لذا برای درخواست هرگونه مشاوره حقوقی می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با نوای اعتماد در ارتباط باشید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.