مقررات وظیفه عمومی

مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون سراسری سال

19 فوریه 2020 - 13:58 102 بازدید

مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون سراسری سال داوطلبان مرد که در آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش سال ۱۳۹۷ شرکت میکنند، لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام) یکی از شرایط زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند درغیر این صورت مجاز به ادامه […]

مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون سراسری سال
پ
پ

مقررات وظیفه عمومی برای شرکت در آزمون سراسری سال

داوطلبان مرد که در آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش سال ۱۳۹۷ شرکت میکنند، لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام) یکی از شرایط زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند درغیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

۱- کارت پایان خدمت هوشمند .

۲- کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص).

۳- کارت معافیت دایم هوشمند کارت معافیت دایم هوشمند (پزشکی،کفالت و سایر …) در مدت اعتبار آن .

تبصره :

در صورت قبولی مشمولان می بایست ، مجوز لازم جهت ثبت نام در دانشگاه را از معاونت وظیفه عمومی محل استقرار دانشگاه اخذ نمایند. در صورتی که مدت اعتبار معافیت موقت به اتمام برسد دانشجو در صورت احراز شرایط می تواند معافیت تحصیلی اخذ نماید در غیر اینصورت شرایط ادامه تحصیل را نخواهد داشت.

۴- دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه (پیش دانشگاهی) که به صورت حضوری و پیوسته مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ ۳۱/۶/۹۷ در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.

۵- فارغ التحصیلان مقطع متوسطه (دارای مدرک پیش دانشگاهی) بشرط اتمام تحصیل حداکثر تا ۲۰ سالگی بصورت پیوسته و حضوری(مدارس روزانه،بزرگسالان و آموزش از راه دور) و در صورتی که وارد غیبت نشده باشند.

۶- دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت ( قبل از ۱۸سالگی تمام ) موفق به اخذ پیش دانشگاهی به صورت حضوری یا غیرحضوری ( داوطلب آزاد )شده باشند به شرط نداشتن غیبت.

توضیح : دانش آموزانی که در سن ۱۷ سالگی و قبل از سن مشمولیت موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی می شوند چنانچه حداکثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت (۱۸سالگی تمام) وارد دانشگاه شوند مجاز به ادامه تحصیل می باشند در غیراین صورت به دلیل ورود به غیبت ،مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود . مگر این که در مهلت شش ماه معرفی ، خود را از طریق یکی از دفاتر پلیس +۱۰ به وظیفه عمومی معرفی کرده و دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند .

۷- مشمولان دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که در سنوات مجاز تحصیلی بعنوان دانش آموز رسمی فارغ التحصیل شده و دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت بوده که تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشد.

تبصره:

افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه می باشد، لازم است برابر ضوابط مربوط نسبت به تمدید موعد اعزام خود اقدام نمایند درغیر این صورت به دلیل ورود به غیبت، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد. درضمن افرادی که درموعد اعزام(مندرج در برگ آماده به خدمت) به خدمت اعزام می شوند در صورت پذیرش در مقاطع کارشناسی وبالاتر، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.

۸- کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه دارای مدرک پیش دانشگاهی حضوری و پیوسته (دانش آموز رسمی) به شرطی که در مقاطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند .

۹-کارکنان وظیفه ای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ ۳۱/۶/۹۷ به پایان می رسد.( این دسته از افراد باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه ، گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه نمایند ).

۱۰- طلاب علوم دینی دارنده مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی دارای معافیت تحصیلی حوزه.

تبصره:

به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه،اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است . بدیهی است هر موقع حوزه علمیه،معافیت تحصیلی طلبه ای را خاتمه یافته اعلام کند ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی است . این گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارائه نمایند.

۱۱-کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

۱۲- دانشجویان انصرافی بدون غیبت چنانچه از تاریخ ۲۲/۸/۹۰ (ابلاغ قانون جدید وظیفه عمومی) الزاماً یک بارانصراف از تحصیل داده باشند و تاریخ انصراف آنها نیز در سنوات اولیه بوده باشد و همچنین از تاریخ انصراف در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد

مشاوره حقوقی

عزیزان و مراجعه کنندگان محترم در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره، تیم نوای اعتماد با بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین حقوقی ، آماده ی ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد؛ لذا برای درخواست هرگونه مشاوره حقوقی می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با نوای اعتماد در ارتباط باشید

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.