نحوه کسر خدمت ایثارگران

کسر خدمت ایثارگران

19 فوریه 2020 - 12:50 127 بازدید

کسر خدمت ایثارگران مشمولاني که سابقه ايثارگری والدین آنان به حد نصاب معافیت از خدمت سربازی نمی رسد طبق ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ می توانند طبق شرایط و ضوابط ذیل از کسر خدمت بهره مند شوند. ۱- كسر خدمت سربازی برای ایثارگرانی می باشد که حد نصاب معافیت یک فرزند را ندارند لذا صدور […]

کسر خدمت ایثارگران
پ
پ

کسر خدمت ایثارگران

مشمولاني که سابقه ايثارگری والدین آنان به حد نصاب معافیت از خدمت سربازی نمی رسد طبق ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ می توانند طبق شرایط و ضوابط ذیل از کسر خدمت بهره مند شوند.

۱- كسر خدمت سربازی برای ایثارگرانی می باشد که حد نصاب معافیت یک فرزند را ندارند لذا صدور کسری تنها برای یک فرزند قابل انجام می باشد.

۲- در صورتی که رزمنده ای در دو یا چند سازمان دارای سابقه جبهه و جانبازی کمتر از ۲۵% می باشد و جمع آن مدت به حد نصاب معافیت یک فرزند می رسد می بایست هر یک از سازمان ها به طور مجزا مدت جبهه و جانبازی را به سازمان وظیفه عمومی منعکس تا در این سازمان تجمیع گردد .

نکته :

در صورتی که جمع مدت جبهه و جانبازی به حد نصاب معافیت یک فرزند نرسیده و ایثارگر متقاضی بهره مندی از کسر خدمت برای فرزند خود باشد می بایست هر یک از سازمان ها به طور مجزا برای فرزند وی کسری خدمت را صادر نمایند .

۱ تبصره:

به منظور مساعدت به خانواده هایی که فرزند ذکور دو قلو و یا چند قلو دارند در صورتی که همزمان به خدمت سربازی اعزام گردند بنا به درخواست ایثارگر کسری خدمت قابل تقسیم بین آن ها می باشد.

۲ تبصره:

براساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ ، صدور کسر خدمت فرزندان غیر غایب ایثارگران به ازای هر درصد جانبازی ، هر ماه اسارت و هر ماه رزمندگی به مدت ۱۲ روز ، است .

۳ تبصره:

به منظور مساعدت به فزرندان ایثارگران دارای ۲۸ و ۲۹ ماه سابقه ایثارگری ،مشمولین واجد شرایط فاقد غیبت تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ می توانند از معافیت مذکور استفاده نمایند و پس از آن تنها براساس ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی معافیت بر مبنای ۳۰ ماه سابقه رزمندگی خواهد بود.

کلیه مشمولین و همچنین مشمولین غایب در صورتیکه تا ۱۲ فروردین ماه سال ۹۸ ، درخواست اعزام خود را در سیستم ثبت نمایند میتوانند از کسر خدمت ایثارگری والدین بهره مند شوند.

مشاوره حقوقی

عزیزان و مراجعه کنندگان محترم در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره، تیم نوای اعتماد با بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین حقوقی ، آماده ی ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد؛ لذا برای درخواست هرگونه مشاوره حقوقی می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با نوای اعتماد در ارتباط باشید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.