بررسی موارد ابطال شروط عقد

موارد ابطال شروط عقد

19 فوریه 2020 - 14:05 102 بازدید

چه چیز هایی شروط ۱۲ گانه عقد را باطل می کنند؟ تبصره های شرط تنصیف اموال مرد؛ برخی در هنگام ازدواج، بدون مطالعه و آگاهی از شروط و تبصره های آن، همه موارد را می پذیرند اما در طول زندگی با مشکلات فراوانی مواجه می شوند که کوچک ترین اشتباهی حق و حقوق آن ها […]

موارد ابطال شروط عقد
پ
پ

چه چیز هایی شروط ۱۲ گانه عقد را باطل می کنند؟

تبصره های شرط تنصیف اموال مرد؛

برخی در هنگام ازدواج، بدون مطالعه و آگاهی از شروط و تبصره های آن، همه موارد را می پذیرند اما در طول زندگی با مشکلات فراوانی مواجه می شوند که کوچک ترین اشتباهی حق و حقوق آن ها را از بین می برد مانند «ترک منزل از سوی زن».

یکی از شروط اختیاری ضمن ازدواج این است که مرد قبول می کند که اگر زن را بدون دلیل خاصی طلاق دهد، نصفی از اموال به دست آمده در طول زندگی مشترک را به همسرش بدهد. این شرط کاملاً اختیاری است و تنها دارایی هایی از مرد را شامل می شود که از روز عقد تا روز طلاق به دست آورده و موجود باشد. متن این شرط در عقدنامه به شرح زیر است:

«ضمن عقد ازدواج ، زوج شرط کرد هرگاه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشد و طبق تشخیص دادگاه تقاضای طلاق ناشی از تخلف از وظایف همسری یا سوء اخلاق و رفتار او نبوده، زوج موظف است تا نصف دارایی موجود خود را که در ایام زناشویی با او به دست آورده، یا معادل آن را طبق نظر دادگاه، بلاعوض به زوجه منتقل نماید.»

خیلی از دختر پسرها موقع عقد ۱۲ شرط اصلی را امضا می کنند که فقط به هم برسند اما وقتی پای عمل به میان می آید، با مشکلاتی مواجه می شوند که پیش تر تصورش را نمی کردند.

عزیزانی که قصد ازدواج دارند لطفا با مطالعه قوانین موجود درباره ازدواج و بالا بردن سطح دانش و آگاهی خود در این مورد باید از بسیاری از مشکلاتی که در اثر نا آگاهی ایجاد می شوند پیش گیری نمایند.

مشاوره حقوقی

عزیزان و مراجعه کنندگان محترم در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره، تیم نوای اعتماد با بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین حقوقی ، آماده ی ارائه خدمت به شما عزیزان می باشد؛ لذا برای درخواست هرگونه مشاوره حقوقی می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با نوای اعتماد در ارتباط باشید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.